लोकसेवाद्वारा नयाँ भर्ना कार्यतालिका सार्वजनिक , १५ जेठमा ८ हजारको संख्यामा भर्ना खुल्दै

जनपत्र
१० जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०६:४१

काठमाडौं । लोकसेवा आयोगले आगामी १५ जेठमा पहिलो चरणअन्तर्गत ८ हजार पदमा कर्मचारी भर्नाका लागि विज्ञापन आह्वान गर्ने भएको छ । आयोगले लामो अन्योल चिर्दै ठूलो संख्यामा कर्मचारी भर्नाको नयाँ प्रक्रिया थालेको हो ।
आयोगले स्थानीय तहका लागि कर्मचारी भर्ना प्रक्रियाको कार्यतालिका सार्वजनिक गर्दै भर्ना खुलाउने औपचारिक घोषणा गरेको हो ।
आयोगले बिहीबार स्थानीय तहका पदको पदपूर्तिसम्बन्धी विशेष कार्यतालिका सार्वजनिक गर्दै जेठको तेस्रो बुधबार खुलातर्फको पदपूर्तिको विज्ञापन आह्वान गरिने जानकारी दिएको छ ।
कार्यतालिकाअनुसार चौथो, पाँचौं, छैटौं र नवौं तहसम्मका विभिन्न प्राविधिक तथा अप्राविधिक पदमा खुला प्रतिस्पर्धाका लागि विज्ञापन आह्वान गरिनेछ । आयोगका प्रवक्ता किरणराज शर्माका अनुसार हाल खुला प्रतिस्पर्धाका आधारमा लिइने पदका लागि मात्रै विज्ञापन आह्वान गर्न लागिएको हो ।
आन्तरिक प्रतिस्पर्धाका लागि भने छिट्टै अर्को प्रक्रिया सुरु गर्ने आयोगको तयारी छ । खुला प्रतिस्पर्धाका लागि झन्डै ८ हजारको संख्यामा विज्ञापन आह्वान हुने आयोगको आँकलन छ ।

 

 

लोकसेवाको कार्यतालिका सार्वजनिक
स्थानीय तह लक्षित पाठ्यक्रम स्वीकृतिको प्रक्रियामा 
आन्तरिकतर्फ पनि छुट्टै विज्ञापन गरिने

 

 

यस्तो छ कार्यतालिका

लोकसेवा आयोगले प्रकाशित गरेको कार्यतालिका अनुसार नवौं तहका अप्राविधिक÷प्राविधिक पदमा खुला प्रतिस्पर्धाका लागि लिइने परीक्षाको लिखित परीक्षा आगामी भदौमा हुनेछ भने नतिजा प्रकाशन असोजमा हुनेछ । यसैगरी, अन्तर्वार्ता र सिफारिस कात्तिकमा गरिनेछ ।
छैटौं तहका अप्राविधिक पदको पहिलो चरणको लिखित परीक्षा साउनमा सञ्चालन हुनेछ र साउनमै नतिजा प्रकाशन हुनेछ । त्यस्तै, द्वितीय चरणको लिखित परीक्षा भदौ–असोजमा हुनेछ भने असोज÷कार्तिकमा नतिजा प्रकाशन भई कार्तिक÷मंसिरमा अन्तर्वार्ता र सिफारिस गरिनेछ ।
त्यस्तै, छैटौं तहका प्राविधिक पदको पहिलो चरणको लिखित परक्ष्ीाा साउनमा सञ्चालन हुनेछ र साउनमै नतिजा प्रकाशन हुनेछ । त्यस्तै, द्वितीय चरणको लिखित परीक्षा सञ्चालन भदौ÷असोज मा हुनेछ भने कात्तिकमा नतिजा प्रकाशन तथा कात्तिक÷मंसिरमा अन्तर्वार्ता र सिफारिस हुनेछ । पाँचौं तहका अप्राविधिक पदको पहिलो चरणको लिखित परीक्षा साउनमा सञ्चालन हुनेछ र साउनमै नतिजा प्रकाशन हुनेछ । त्यस्तै, द्वितीय चरणको लिखित परीक्षा सञ्चालन भदौ÷असोजमा हुनेछ । असोज÷कात्तिकमा नतिजा प्रकाशन हुने र कात्तिक÷मंसिरमा अन्तर्वार्ता र सिफारिस गरिने आयोगको कार्यतालिकामा उल्लेख छ ।

यसैगरी, पाँचौं तहका प्राविधिक पदको लिखित परीक्षा साउन÷भदौा सञ्चालन हुनेछ । भदौमा नतिजा हुने र भदौ÷असोजमा अन्तर्वार्ता र सिफारिस गरिनेछ । चौथो तहतर्फका अप्राविधिक पदहरूको पहिलो चरणको लिखित परीक्षा साउनमा सञ्चालन हुनेछ र साउनमै नतिजा प्रकाशन हुनेछ । त्यस्तै, द्वितीय चरणको लिखित परीक्षा सञ्चालन भदौ÷असोजमा हुनेछ ।
असोज÷कात्तिकमा नतिजा प्रकाशन हुने र कात्तिक÷मंसिरमा अन्तर्वार्ता र सिफारिस गरिने आयोगको कार्यतालिकामा उल्लेख छ ।
त्यस्तै, प्राविधिक पदको लिखित परीक्षा साउन÷भदौमा सञ्चालन हुनेछ । भदौमा नतिजा प्रकाशन हुने तथा भदौ÷असोजमा अन्तर्वार्ता र सिफारिस गरिने आयोगले जानकारी गराएको छ ।
आयोगले परीक्षाका लागि स्थानीय तह लक्षित पाठ्यक्रम निर्माण गरी स्वीकृतिको प्रक्रियामा रहेको बताएको छ । पाठ्यक्रम पद र तहअनुसार फरक फरक हुनेछन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*