लिफ्ट र सौर्य सिंचाइले बागमती प्रदेशका किसानलाई खेती गर्न सहज भयो– निर्देशक प्रधान

जनपत्र
२२ आश्विन २०७७, बिहीबार ०६:२६

हेटौडा । बागमती प्रदेशको भूमि व्यावस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय अन्तरगतको कृषि बिकास निर्देशनालय हेटौंडाले बिभीन्न जिल्लाका साना तथा ठुला किसानका लागि खेती गर्नका लागि सहज वनाएको छ । ठुला किसान र खेती खेती योग्य जमिन समेट्नेगरी सोलार र लिफ्ट सिंचाइका योजना सञ्चालन गरेको हो ।

दुवैतर्फको सिंचाइका कार्यक्रमबाट मकवानपुर, चितवन, धादिङ लगायतका जिल्लाका किसान लाभान्वीत भएका छन् । आफ्ना खेतीयोग्य जमिन बाँझो राखेर बसेका किसानहरुका लागि लिफ्ट र सौर्य सिंचाइले किसानलाई ठुलो राहत दिएको छ । यो सिंचाइबाट खेती गर्न पाएका किसान भने निकै खुसी समेत भएका छन् । यसै सरोफेरोमा रहेर जनपत्रका प्रधान सम्पादक हरि हुमागाईंले बागमती प्रदेशको कृषि विकास निर्देशनालयका निर्देशक रविन्द्र बहादुर प्रधानसंग कुराकानी गर्नु भएको छ।

 

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*