एउटा किराले जब २६ रेललाई रोकिदियो

जनपत्र
२४ मंसिर २०७६, मंगलवार ०६:५०

जापानमा मानिसहरु समयबारे निकै सचेत छन् । कुनै पनि कुरामा केही समय मात्र ढिला भयो भने पनि कम्पनीहरुले सार्वजनिक रुपमा माफी माग्छन् । तर, दक्षिणी जापानमा यसपटक केही समय बिजुली ठप्प हुँदा २६ रेलहरुको यात्रा रोकियो । यसले कम्तिमा पनि १२ हजार यात्रुलाई समस्यामा पार्यो ।

यो सब भएपछि त्यहाँका अधिकारीले छानबिन गर्न एउटा समिति बनाए । एक साता लामो छानबिनपछि निष्कर्ष निस्कियो– एउटा घोंघीका कारण यो सब भएको रहेछ । यो अनौठो घटना त हो तर जापानी अधिकारीले यो पहिलो पटक नै भएको हो चाहिँ भनेका छैनन् । यो घटना हो, मेको । त्यो दिन विद्युत् आपुर्तिमा अचानक रोकावट आयो । यसले क्युसु रेलवे कोअपरेसनको सेवामा समस्या पर्यो । यसका कारण २६ रेलहरु रोकिए ।

छानबिन समितिले रिपोर्ट दिएपछि कम्पनीका प्रवक्ताले भनेका छन्, ‘विद्युत् आपुर्ति रोकिनुमा एउटा किरा जिम्मेवार रहेछ । हाम्रो पावर सिस्टममा घोंघा छिरेकाले यो सब भएको हो ।’

त्यसो त यसअघि बारम्बार हरिण तथा अन्य जनावार रेलसँग ठोक्किएर समस्या पनि हुने गरेका थिए । तर, एउटा किराले उनीहरुलाई रोकिदिएको यो पहिलो पटक हो । एजेन्सीको सहयोगमा

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*