दिनदिनै पानीमा पौडिँदै विद्यालय जान्छिन् यी शिक्षिका

जनपत्र
२ आश्विन २०७६, बिहीबार ०६:११

भारतको उडिसामा ४९ वर्षीया शिक्षिका विनोदिनी सामल गलासम्म आउने पानीमा हेलिएर पढाउन विद्यालय जाने गरेकी छन् ।विनोदिनी दिनदिनै पानीमा भिजेर जाने गर्दा कैयौंपटक बिरामी परेकी छन् । तर उनले कहिले पनि छुट्टी लिइनन् ।

सापुआ नदीमा वर्षाको बेलामा पानी बढ्छ । नदी तर्नका लागि पुल छैन । वर्षौंअघि ४० मिटरको पुल बनाउने कुरा गरिएपनि अहिलेसम्म बनेको छैन । विनोदिनीले जम्मा ७ हजार भारु तलब पाउने गरेकी छन् । उनी विगत ११ वर्षदेखि यसरी नै दुःख गरेर पढ्न जाने गरेकी छन् ।

मिडियासँग कुरा गर्दै विनोदिनीले एक जोडी कपडा विद्यालयको आल्मारीमा राख्ने गरेको बताइन् । नदी तरेर गएपछि उनी कपडा फेर्ने गर्छिन् । नदी तर्ने क्रममा महंगा सामान उनी प्लास्टिकको थैलीमा रािख्छन् र तैरिँदै चाँडचाँडो नदी पार गर्छिन् ।

एजेन्सीको सहयोगमा

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*