पोखरामा तीन दिने ‘चलचित्र पत्रकारिता कार्यशाला’ सुरु

जनपत्र
२० भाद्र २०७६, शुक्रबार ०६:०६

नेपाली फिल्मको दोस्रो ठूलो बजार मानिने पोखरामा चलचित्र पत्रकारिता गर्दै आएका पत्रकारहरुको साझा संस्था चलचित्र पत्रकार संघ, नेपालको आयोजनामा तीन दिने ‘चलचित्र पत्रकारिता कार्यशाला’ सुरु भएको छ । बुधबारबाट पोखरामा रहेको नेपाल पर्यटन बोर्डमा सुरु भएको कार्यशाला शुक्रबारसम्म चल्नेछ । चलचित्र पत्रकार संघले पोखरा शाखा र चलचित्र विकास बोर्डको सहकार्यमा यो कार्यशाला आयोजना गरेको हो ।

बुधबार भएको कार्यशालाको उद्घाटन समारोहमा गण्डकी प्रदेशका उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री विकास लम्साल, नेपाल पत्रकार महासंघका केन्द्रिय सदस्य रामकृष्ण ज्ञवाली र कास्की अध्यक्ष दीपेन्द्र श्रेष्ठ, फिल्म निर्देशक धनश्याम लामिछाने, नेपाल पर्यटन बोर्ड गण्डकी प्रदेशका प्रबन्धक सूर्य थपलिया, चलचित्र पत्रकार संघका कास्की संस्थापक अध्यक्ष श्रीराम सिग्देललगायतका व्यक्तित्वहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।
कार्यक्रममा बोल्दै मन्त्री विकास लम्सालले ‘पर्यटन वर्ष २०२०’ लाई ‘चलचित्र पत्रकारिता कार्यशाला’ ले सहायक भूमिका खेल्नेमा विश्वास व्यक्त गरे । फिल्ममार्फत् देशको पर्यटन प्रवद्र्धनमा निकै ठूला भूमिका रहेको उल्लेख गर्दै उनले भने, ‘पर्यटनलाई टेवा पुर्‍याउनका लागि यस्ता कार्यशाला तथा गोष्ठीहरुको निकै ठूलो भूमिका रहन्छ । त्यसैले हामी यस्ता कार्यहरु पोखरमा होस् भन्ने चाहन्छौं ।’ नेपाली फिल्ममा पोखराका दृश्य अपरिहार्यझैँ हुनु पर्यटन प्रवद्र्धनका लागि सुखद पक्ष रहेको उनी बताउँछन् ।
मन्त्री लम्सालले अबको चार महिनामा १५ लाख पर्यटक नेपाल भित्राउने सरकारको तयारीमा चलचित्र पत्रकारहरुको पनि साथ र सहयोग मिल्नेमा विश्वस्त रहेको बताए । फिल्म सिटीका लागि पोखराको नाम प्रस्तावित भए पनि निकै खर्चिलो हुने भएका कारण तत्काल सुरु गर्न नसकिएको पनि उनले स्पष्ट पारे । उनले यो विषयलाई पनि कार्यशालामा छलफलको विषय बनाउन आग्रह गरे ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*