महिलाका उत्पादन बिक्रीमा मेलाले सहयोग पुग्छ–प्रदेश प्रमुख कोइराला

जनपत्र
५ भाद्र २०७६, बिहीबार १६:३१

हेटौंडा । हेटौंडाको पल्पसा हलमा आज देखि श्रृजनशील महिला उद्यमी मेला सुरु भएको छ । महिला उद्यामीद्वारा उत्पादीत सामाग्रीको प्रोत्साहन गर्ने उदेस्यले मेलाको आयोजना गरिएको हो । मकवानपुर महिला उद्यमी व्यावसायी संघ र महिला श्रृजनशील केन्द्र काठमाण्डौको संयुक्त आयोजनामा मेला सुरु भएको हो । तीन दिन सम्म सञ्चालन हुने मेलाको प्रदेश नम्बर ३ का प्रदेश प्रमुख अनुराधा कोइरालाले उद्घाटन् गर्दै स्वदेशी उद्योगको उत्पादनमा यो मेलाले महत्वपूर्ण भुमिका खेल्ने बताउनुभयो ।

यस मेलालाई नजिकबाट हेर्दा आफुलाई उर्जा महसुस भएको बताउँदै भन्नुभयो–‘हस्तकलाका सामानले देशको विकासमा योगदान गरेको छ । मेला हेर्न आउँदा आफैला उर्जा महसुस भएको छ । हस्तकलालाई राष्ट्रिय र अन्तराष्ट्रिय स्तरमा प्रवर्दन गर्नुपर्छ ।’ महिलाहरुको कार्यक्रममा पुरुषहरुको उपस्थिती कम भएकोमा उहाँले आपत्ति जनाउनुभयो । महिला ससक्तिकरणको सक्तिले सबै अगाडी बढ्नका लागि उहाँले सुझाव पनि दिनुभयो ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति मकवानपुरका प्रमुख रघुनाथ खुलालले मेलाका माध्यमले उत्पादीत सामाग्रीहरु सबैतिर चिनाउनका लागि सहयोग पुग्ने बताउनुभयो । कार्यक्रममा हेटौंडा उपमहानगरपालिकाका मेयर हरिबहादुर महतले महिलाका उत्पादन बजार सम्म ल्याउन आफुहरुले सहयोग गर्ने बताउनुभयो । उत्पादनशिल क्षेत्रमा स्थानीय सरकारले सहयोग गर्न तयार रहेको बताउनुभयो ।

महिलाहरुद्वारा उत्पादन गरएका सामाग्री बजार सम्म ल्याउनका लागि मेलाको आयोजना गरिएको मकवानपुर महिला उद्यमी व्यावसायी संघकी अध्यक्ष शुशीला पाण्डेले बताउनुभयो । यस्ताखालका मेलालाई निरन्तर रुपमा सञ्चालन गरिने समेत उहाँले बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति मकवानपुरका उपप्रमुख भगवती पुणासैनी, हेटौंडा उपमहानगरपालिकाका उपप्रमुख मिना कुमारी लामा, नेपाल उद्योग बाणिज्यसंघका केन्द्रीय सदस्य राजकुमार न्यौपाने, जिल्ला सहकारी संघ मकवानपुरका अध्यक्ष बद्री लंसाल, महलिा श्रृजनशील केन्द्र काठमाण्डौका निलु थापा, महिला उद्यामी व्यावसायी संघका सल्लाहकार सर्मिला डंगोल लगायतकाले मन्तब्य व्यक्त गर्नुभएको थियो । मेला यही भदौ ७ गते सम्म हेटौंडाको पल्पसाहलमा सञ्चालन हुने छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*