भाइरल गोरिल्लाको सेल्फी !

जनपत्र
१४ बैशाख २०७६, शनिबार १३:१३

एकजना वनरक्षकले दुईजना गोरिल्लासँग लिएको सेल्फी अहिले सोसल मिडियामा खुबै भाइरल बनिरहेको छ । फोटोमा सेल्फीका लागि गोरिल्लाले निकै गज्जबको पोज दिएको देखिन्छ । रेन्जर अधिकारीहरुले ती गोरिल्लाहरु बच्चा छँदाको अवस्थामा उद्धार गरी बँचाएका थिए । गोरिल्लाका माउहरुलाई सिकारीले मारेपछि असहाय बनेका बच्चालाई उद्धारकर्मीले उद्धार गरेका थिए ।
कंगोको विरुंगा नेशनल पार्कमा खिचिएको हो, त्यो सेल्फी । निकुञ्जका उप–निर्देशकका अनुसार यी गोरिल्ला अहिले यति बाठा भइसकेका छन् कि आफूलाई स्याहार सुसार गर्ने र हेरचाह गर्ने पार्कका कर्मचारीको नक्कल सिकिसकेका छन् ।वनरक्षक कर्मचारीहरुलाई यी गोरिल्लाले आफ्नै अभिभावकजस्तो ठान्न थालिसकेका छन् । उप–निर्देशक इन्नोसेन्ट मब्यूरनम्बेका अनुसार, यी गोरिल्लाका माउको सन् २००७ मा हत्या भएको थियो । त्यस समयमा यी गोरिल्ला केवल २ र ४ महिनाका थिए । जंगलमा असहाय बनेका ती गोरिल्लाका बच्चालाई वन रक्षकहरुले उद्धार गरेर ल्याए र संरक्षण केन्द्रमा हुर्काइयो । मान्छेसँगै हुर्र्किएका यी गोरिल्लाहरुले मान्छेकै नक्कल गर्नसक्ने भएका छन् । मान्छेले जस्तै दुबै खुट्टाले टेकेर ठाडो उभिने तथा हाउभाउ समेत देखाउने गर्दछन् । यसै क्रममा हालै एकजना रेन्जरसँग गोरिल्लाले लिएको विल्फी निकै भाइरल बनिरहेको हो ।

एजेन्सीको सहयोगमा

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*