शिल्पा सेट्टीको फिटनेस र डाइट प्लान

जनपत्र
१६ फाल्गुन २०७७, आईतवार ०६:४२

बलिउड अभिनेत्री शिल्पा शेट्टी ४३ वर्षकी भएकी छिन् । जब बलिउड अभिनेत्रीको फिटनेसको कुरा आउँछ त्यहाँ शिल्पा शेट्टीको नाम अगाडि आउँछ । उनी फिल्म उद्योगमा छिर्दा मात्र होइन, विवाह र एक बच्चाकी आमा बनिसकेपछि पनि एकदम फिट देखिन्छिन् । शिल्पा पहिली अभिनेत्री हुन् जसले फिटनेसका लागि आफ्नो पावर योगा डिभिडी लन्च गरेकी छिन् । शिल्पाका अनुसार तन मनदेखि फिट रहनका लागि योगा सबैभन्दा राम्रो तरिका हो ।

शिल्पाको एक्सरसाइज रुटिन

आफूलाई मेन्टेन राख्नका लागि शिल्पा हरेक प्रकारको एक्सरसाइज गर्छिन् । जसमा कार्डियो वर्कआउटदेखि लिएर स्ट्रेन्थ टे«निङ र योगा समावेश छ । उनी एक हप्तामा पाँच दिन वर्कआउट गछिन् । यसमा दुई दिन योगा, दुई दिन स्ट्रेन्थ ट्रेनिङ र एक दिन कार्डियो लागि रिजर्भ छ । स्ट्रेन्थ ट्रेनिङलाई उनले दुई भागमा विभाजन गरेकी छिन् । एक– माथिल्लो शरीर कसरत र दोस्रो– लोअर बडीको कसरत । स्ट्रेन्थ ट्रेनिङ समयमा मांसपेसीलाई आकार दिनका लागि हलुकाभन्दा बढी बजन उठाउन मन पराउँछिन् । उनी तनाब कम गर्न योगापछि १० मिनेट ध्यान गर्छिन ।

शिल्पाको डाइट प्लान

शिल्पा शेट्टी प्रतिदिन १८०० क्यालोरी प्रयोग गर्छिन् । उनको दिन अमला र एलोभेराको जुससँग सुरु हुन्छ । उनी लो ग्लाइसेमिक इडेक्सवाला कार्बोहाइड्रेड लिन बिर्सनन् । खाना पकाउने बेला जैतुनको तेल प्रयोग गर्छिन् । शिल्पा प्रायः ननभेज खाना खान मन पराउँछिन् । योगा र व्यायामपछि शिल्पा प्रोटिन सेक लिन मन पराउँछिन् । उनी हप्तामा ६ दिन बाहिर रेस्टुरेन्टमा खाना खान्छिन् । खानामा उनी स्नक्स लिँदिनन्, यसमा क्यालोरीको मात्रा बढी हुने भएर ।

शिल्पाको दैनिक खाना

ब्रेकफास्ट : १ कचौरा दलिया र एक कप चिया वर्कआउटपछि प्रोटिन सेक २ खजुर

लन्च: घ्यु लगाएको एक रोटी ‘पाँच विभिन्न प्रकारका अन्नबाट बनेको आँटा’ चिकेन दाल रिफाइन्ड, तेलबाट बनेको तरकारी

दिउँसो: एक कप ग्रिन टी

साँझ: सोया दूध

राति: स्याउ र सलाद

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*