युवाहरुको सवाललाई राज्यसम्म पुर्याउन डटेर लाग्नेछु : राम प्रसाद सापकोटा

जनपत्र
१७ मंसिर २०७७, बुधबार ०६:४४

विश्वभरमा रहेका नेपाली युवाहरुको सवाललाई राज्यसगं पुर्याउन आफु डटेर लाग्ने युवा सघंका अध्यक्ष एवमं नेकपाका केन्द्रिय सदस्य राम प्रसाद सापकोटा दिपशिखाले बताउनु भएको छ । नेपाल पत्रकार महासघं युरोप शाखाको आयोजनामा भएको विशेष कार्यक्रममा अध्यक्ष सापकोटाले साईप्रस लगाएतका युवा श्रमिकहरुको सवालका बारेमा नेपाल सरकारलाई कोरोना महामारी आउनु भन्दा पहिलनै जानकारी गराउदै युवाहरुको सवालमा आफु र युवा सघंले फेरि आग्रह गर्ने बताउनु भएको छ ।

नेता सापकोटाले आफु साईप्रसमा आएको बेला नेपाली विद्यार्थी एवम श्रमिकका समास्याका बारेमा जानकार रहेको भन्दै त्यहा स्थिति गैरआवासीय नेपाली सघं लगाएतहरुले नेपाली समुदायहरुलाई गरिरहेको कार्य सरहनिय भएको र नेपाल सरकारले स्वरोजगारको कार्यक्रममा मार्फत स्वदेश फर्केका युवाहरुलाई सहभागिता गराउनका लागि आफु सक्दो पहल , पैरवी गर्न सधै तयार भएको बताउनुभयो ।

नेपाल पत्रकार महासघं युरोप शाखाका सदस्य रबि चन्द्र भट्टराईको एक युवासगं सम्बिन्धत जिज्ञाशामा नेपालको माटोमा खाडी वा अन्य देशको भन्दा बढि रसायन , उर्बरा शक्ति बढि भएकोले कृषि पेशामा लगाएत स्वरोजगार युवाहरु अफै पनि बन्न सक्ने नेता सापकोटाले सुझाउनु भएको थियो ।

यता साईप्रसबाट विद्यार्थीहरुको प्रतिनिधित्व गर्दै पाफोस सहरबाट केशव प्रसाद रिजालले साईप्रसमा अब आउने नेपाली कामदार वा विद्यार्थीहरुको हकमा न्युनतम योग्यता तोक्नका लागि युवा सघंका अध्यक्ष सापकोटालाई आग्रह गर्नुभएको थियो भने जवाफमा नेता सापकोटाले विद्यार्थीहरुको सवालमा युवा सघं आफै अत्यन्त गम्भिरताका साथ लिएर अगामी कार्य गर्ने प्रतिबद्धता जनाउनु भएको थियो ।

नेपाल पत्रकार महासघं युरोप शाखाका अध्यक्ष केजिन राईको अध्यक्षतामा भएको भर्चुवल अन्तरक्रिया कार्यक्रममा एफएनजे युरोपका कार्यसमितिहरु सदस्य प्रेम परियार नर्बे , दिनेश गौतम साईप्रस , रबिचन्द्र भट्टराई अष्ट्रिया लगाएतले नेता सापकोटासगं जिज्ञास राख्नु भएको थियो भने कार्यक्रम संचालन एफएनजे युरोपका कार्यबाहक महासचिव द्रोण रिजाल र पत्रकार महासघं युरोप शाखा सदस्य राज कुमार थापा पोर्तुगलबाट गर्नु भएको थियो । न्युज २४ बाट साभार

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*