कोरोनाबाट विश्वभर ७ हजार स्वास्थ्यकर्मीको ज्यान गयो : एम्नेस्टी

जनपत्र
१९ भाद्र २०७७, शुक्रबार ०६:०५

विश्वभर कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट अहिलेसम्म सात हजार स्वास्थ्यकर्मीले ज्यान गुमाएका छन् । मृत्यु हुने स्वास्थ्यकर्मीमध्ये धेरै जसो मेक्सिमा भएको जनाइएको छ ।एम्नेस्टीका अनुसार मेक्सिकोमा १ हजार ३२० स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु भइसकेको छ, त्यसपछि संयुक्त राज्य अमेरिकामा एक हजार ७७, बेलायतमा ६ सय ४९ र ब्राजिलमा ६ सय ३४ जनाले ज्यान गुमाएका छन्।

स्वास्थ्यकर्मीको मृत्युको सम्बन्धमा भारत र दक्षिण अफ्रिकाबाट पनि चिन्ताजनक समाचारहरू आएको एम्नेस्टी रिपोर्टले जनाएको छ। हालसम्म ५ सय ५३ स्वास्थ्यकर्मी भारतमा र २ सय ४० दक्षिण अफ्रिकामा मरेका छन्। एम्नेस्टीमा आर्थिक र सामाजिक न्यायका प्रमुख स्विनी ककबर्नका अनुसार स्वास्थ्यकर्मीहरूको ठूलो संख्यामा ज्यान गुमाउनु कत्तिको गम्भीर छ रु भनेर देखाउँछ। उनका अनुसार प्रत्येक स्वास्थ्यकर्मीलाई कामको क्रममा पूर्ण सुरक्षा दिनु उनको अधिकार हो । यो एक ठूलो घोटाला हो कि उसले यति ठूलो मूल्य तिर्दैछ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*