मन्त्री विष्टको दाबी : गरिबले रोजगारी पाए

जनपत्र
१७ श्रावण २०७६, शुक्रबार ०५:२०

श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्री गोकर्ण बिष्टले गरिबले रोजगारी पाएको दाबी गरेका छन् । उनले प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमले गरिबको चुलो बाल्न सहयोग गरेको भन्दै खुसी व्यक्त गरेका छन्। बिहीबार श्रम मन्त्रालयमा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमबारे जानकारी गराउन आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा मन्त्री बिष्टले काम सन्तोषजनक नभए पनि गरिबले रोजगारी पाएको भन्दै खुसी व्यक्त गरेका हुन्।

प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमअन्तर्गत पहिलो वर्ष १ लाख ७५ हजार ९ सय ९ जनालाई औसत १३ दिन रोजगारी दिइएको छ । पत्रकार सम्मेलनमा ५ सय ९९ स्थानीय तहले सञ्चालन गरेका ६ हजार ८ सय ६४ वटा सामुदायिक आयोजनामा अल्पकालीन रोजगारी दिइएको जनायो ।

मन्त्री बिष्टले यो कार्यक्रमको माध्यमबाट काम नगरी रातारात धनी बन्ने परिपाटी अन्त्य गर्ने दाबी गरे। बिष्टले भने,‘खान नपाउने जनताले खान पाए, यसमा मलाई गौरव छ । उनीहरूका लागि प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमले महत्वपूर्ण अवसर दियो, बेरोजगारीलाई भयावहका रुपमा चित्रण गर्ने होइन। रोजगारीका सम्भावनाको कुरा गर्ने हो, हामी त्यही गरिरहेका छौं।’

रिपोर्टर्स नेपाल डटकमबाट 

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*