नेकपा मकवानपुरको पार्टी कार्यालयमा ओली पक्षको तालावन्दी

आफ्नो पार्टी कार्यालमा अरुलाई प्रयोग गर्न नदिन केहीदिनका लागि तालावन्दी गरिएको नेकपा ओली पक्षका अध्यक्ष एकालाल श्रेष्ठको भनाई
जनपत्र
२७ पुष २०७७, सोमबार १६:५४

हेटौँडा । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) मकवानपुरको हेटौँडा– ५ मा रहेको पार्टी कार्यलयमा आज तालाबन्दी गरिएको छ । नेकपा संस्थापन पक्षको दावि गरेको ओली समुहले पार्टी कार्यालय पनि आफ्नै हुनुपर्ने भन्दै आज तालावन्दी गरिएको हो ।

आफ्नो पार्टी कार्यालयमा अरुले प्रयोग गरेर रजाई गर्न नदिनका लागि पनि तालावन्दी गरिएको नेकपा मकवानपुरका ओली पक्षका अध्यक्ष एकालाल श्रेष्ठले वताउनुभयो ।

तालावन्दी कार्याक्रममा नेकपाका केन्द्रीय सदस्यहरु रामेश्वार राना, रघुनाथ खुलाल, जुनेली श्रेष्ठ, महेशकुमार बर्तौला, नेकपा मकवानपुरका अध्यक्ष एकलाल श्रेष्ठ, पार्टीका जिल्ला नेताहरु, जनसंगठनका नेताहरुको सहभागितामा आज तालाबन्दी गरिएको हो ।

यसअघि दुवै पक्षले पार्टी कार्यालय कुरेर बस्ने गरेको थियो । पार्टी कार्यालय दुरुपयोग गरेर विभिन्न कार्यक्रम आयोजना हुन थालेको भन्दै ओली पक्षले तालाबन्दी गरेको हो ।

विभिन्न भातृ संगठनका नेताहरुको उपस्थितिमा पार्टी कार्यालयमा कोणसभा आयोजना गरेर तालाबन्दी गरिएको थियो ।ओली पक्षिय नेताहरुले दाहाल–नेपाल समूहले अनावश्यक कार्यक्रम आयोजना गरेर पार्टी कार्यालयबाटै गुटगत गतिविधि बढाएको आरोप लगाएको छ । ‘हामीले विभिन्न समयमा पार्टी कार्यालयमा कुनै पनि किसिमको गुटगत गतिविधि नगर्न चेतावनी दिएका थियौं । तर, गुटगत भेला नरोकिएपछि तालाबन्दी गरेका हौं,’ नेकपा मकवानपुरका युवा नेता सन्तोष चौलागाईंले भन्नुभयो। ओली पक्षले यसअघि जिल्ला अध्यक्ष मुनु सिग्देल र सचिव प्रेमबहादुर पुलामीलाई कारबाही गरेर पार्टी पदमुक्त गरिसकेको छ ।

नेकपा मकवानपुरमा इञ्चार्ज बिरोध खतिवडा, सहइञ्चार्ज कुमारी मोक्तान, जिल्ला अध्यक्ष मुनु सिग्देल, सचिव प्रेमबहादुर पुलामीलगायत नेकपा दाहाल–नेपाल पक्षमा रहेका छन् । अहिले नेकपा पार्टी कार्यालयको ढोकामा दुईवटा ताल्चा झुण्डिएका छन् । पार्टी कार्यलयको संम्पती सुरक्षा र अदालतमा यो विषयले प्रवेश गरेको भन्दै छिनोफानो नभइन्जेलको लागि सुरक्षा आवश्यक रहेको भन्दै आफुहरुले तालाबन्दी गरेको केन्द्रीय सदस्य रानाले वताउनुभयो ।

तालाबन्दी कार्यक्रममा बोल्दै नेकपा मकवानपुरका अध्यक्ष श्रेष्ठले पार्टी कार्यलय हजारौ नेकपाको रगतपसिनाबाट बनेको भन्दै कार्यलयको सुरक्षा आफुहरुको प्राथकिमकतामा परेको वताउनुभयो ।

केपी शर्मा ओली नेतृत्वको नेकपानै आधिकारिक नेकपा भएको भन्दै चोइटिएर गएकाहरुलाई गर्दईमा रहेको कार्यलय प्रयोग गर्न समेत आग्रह गरेका थिए ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*