मुस्ताङको लेकाली खर्कमा चौँरीको आलाे रगत पिउने मेला

जनपत्र
९ श्रावण २०७९, सोमबार १६:४८

म्याग्दी – मुस्ताङको लेकाली खर्कमा चौँरी गाईको मेला लागेको छ । थासाङ गाउँपालिका २ मार्चे र मुलीखर्क तथा घरपझोङ ५ नमखुलेक खर्कमा चौँरीको रगत पिउने मेला आयोजना गरिएको हो ।

हिमाली क्षेत्रमा पालिएका चौँरीको घाँटीबाट निकालेको आलो रगत पिउनका लागि मेला भर्न मानिसहरूको भिड लागेको छ । गएको बुधवारदेखि लगाइएको चौँरीको रगत पिउने मेलामा मुस्ताङसहित म्याग्दी, पर्वत, बाग्लुङ, कास्की, स्याङ्जा, काठमाण्डौ र चितवनलगायतका जिल्लाबाट मानिसहरू पुगेका छन् ।

कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको जोखिमका कारण गएको दुई वर्ष रोकिएको मेला यस वर्ष आयोजना गरिएको हो । व्यावसायिक रूपमा चौँरीपालन गरेका किसान आफैँले लगाएको मेलामा रगत पिउनका लागि मानिसहरूको भिड लागेको नमखुलेकका किसान भूपिन शेरचनले बताउनुभयो ।

मेलामा जिउँदो चौँरीलाई नियन्त्रणमा लिइ तालिम प्राप्त रगत निकाल्ने व्यक्ति (स्थानीय भाषामा आम्जी) ले चौरीको घाँटीमा सुइरो (चापो) ले नसामा कोपेर रगत निकाल्ने गर्दछन् । यसरी निकालिएको आलो रगत पिउने भन्दै खर्क र लेकमा पुगेकाहरूले गिलास थापेर उतिखेरै घुटुघुटु पिउने गर्दछन् । तालिम नलिएका र अनुभव नभएका व्यक्तिले रगत निकाल्दा भने चौँरीको मृत्युसम्म हुन सक्ने भन्दै उनीहरूलाई रगत निकाल्न दिइँदैन ।

रगत निकाली सकेपछि माटो वा गोबरले रगत निस्कने भाग टालेर चौँरीलाई छाडिन्छ । मुस्ताङमा पालिएका चौँरीको प्रत्येक वर्ष वैशाख र साउनमा गरी दुई पटकसम्म रगत पिउने मेला सञ्चालन हुँदै आएको छ । नमखुलेकमा पाँच जना किसानले पालेका झन्डै तीन सयको हाराहारीमा चौँरीगाई रहेका छन् । अहिले दैनिक एक सय जनाभन्दा धेरै मानिस रगत खाने मेलामा सहभागी हुने गरेको किसान शेरचनले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार चौँरीको घाँटीबाट निकालिएको आलो रगतलाई ठूलो स्टिल गिलासमा प्रति गिलास दुई सय रुपैयाँ मूल्य तोकिएको छ ।

 

यसैगरी थासाङ २ मार्चे र मुली खर्कमा पनि चौँरीको रगत पिउने मेला लागेको छ । निलगिरि हिमालको फेदीमा पर्ने मार्चे र धौलागिरि हिमालको फेदीमा पर्ने मुली खर्कमा लगाइएको मेलामा १६ जना किसानले पालेका आठ सय वटा चौँरीगाई ल्याइएको थियो । अहिले मार्चे र मुली लेकको मेलामा पुगेका मानिसहरू चौँरीको रगत पिएर फर्किएका स्थानीयवासी गोविन्द शेरचले बताउनुभयो । मुस्ताङको लेकाली खर्कमा रहेका गोठमा एउटै किसानले ८० देखि ९० वटासम्म चौँरी पाल्ने गर्दछन् ।

उच्च हिमाली लेक र खर्कमा पालिएका चौरीले यार्सागुम्बा, पाँचऔँले, निरमसी, जटामसी, कुटुकी, वनलसुन, जिम्बु लगायतका जडीबुटीहरू खाने भएकाले चौँरीको आलो रगत स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक हुने चौँरीपालक किसानहरू बताउँछन् । चौँरीको आलो रगत पिउनाले ग्यास्ट्रिक, गानोगोला, कमजोरीपना, सुगर र प्रेसर लगायतका रोगहरू निको हुने भन्दै बर्सेनि मानिसहरू मुस्ताङको लेक र खर्कमा पुग्ने गरेका छन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*