नेपाल चाँडै दक्षिण एसियामा बलियाे अर्थतन्त्र भएकाे देश बन्छ : मन्त्री कार्की

जनपत्र
६ श्रावण २०७९, शुक्रबार १७:४३

मकवानपुर – सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री एवम् नेपाली कांग्रेसका नेता ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीले नेपाल चाँडै दक्षिण एसियामा बलियाे अर्थतन्त्र भएको देशकाे रूपमा परिणत हुने उद्घोष गर्नुभएको छ ।

आज शुक्रवार हेटौँडामा नेपाल प्रेस युनियनको नवाैँ महाधिवेशनलाई सम्बोधन गर्दै मन्त्री कार्कीले यस्तो दाबी गर्नुभएको हो । उहाँले नेपालको अर्थतन्त्रमा केही समस्या रहे पनि श्रीलङ्का पथमा नरहेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘अहिले देशमा हरेक चोक–चोकमा नेपाल श्रीलङ्काकाे बाटाेतर्फ गइरहेकाे छ भनेर अफवाह फैलाइएको छ । नेपाल चाँडै नै दक्षिण एसियामा सबल अर्थतन्त्र भएको देशकाे रूपमा स्थापित हुनेछ । अब चाँडै सङ्घ र प्रदेशको चुनाव आउँदैछ, यसबाट हामीले १० वर्षमा नेपाललाई सबल अर्थतन्त्र भएको देशकाे रूपमा परिणत गर्ने गरेर जानुपर्छ ।’

सञ्चारमन्त्री कार्कीले एमसीसी पास गरेपछि नेपालको अर्थतन्त्रमा सकारात्मक प्रभाव परिरहेको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा बाेल्दै मन्त्री कार्कीले सरकार संविधानले परिकल्पना गरेको प्रेस स्वतन्त्रता, अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता र नागरिकको हकको रक्षा गर्नका निमित्त प्रतिबद्ध रहेको दाबी गर्नुभयो । उहाँले सरकार दक्षिण एसियामा नै प्रेस स्वतन्त्रताको अग्रणी देशको रूपमा नेपाललाई स्थापित गर्न प्रतिबद्ध रहेको बताउनुभयो ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*