गोठालो भत्ताको लागि २ सय ६५ जना भेडा पालक किसानले दिए आवेदन

जनपत्र
१५ माघ २०७८, शनिबार १४:०५

जुम्ला – जुम्लाको पशु अस्पताल तथा पशुसेवा कार्यालयले आह्वान गरेको भत्ता प्रस्तावनामा जुम्लाका भेडापालक कृषकले आवेदन दिएका छन् । कर्णाली प्रदेश सरकारले भेडा पालक किसानलाई प्रोत्साहन गर्न गोठालो भत्ता दिने कार्यक्रम अन्तर्गत गोठालो भत्ताको लाागि आवेदन लिइएको हाे ।

पशु अस्पताल तथा पशुसेवा कार्यालयका अनुसार भत्ता दाबी गर्न दुई सय ६५ किसानले आवेदन दिएका छन् । कार्यालय प्रमुख गोविन्द महतले किसानले दिएका आवेदनमाथि छनौट प्रक्रिया शुरु गरिने बताउनुभयो । आवेदन परेका कृषकको अनुगमन गरेर भेडा कति छन् तथा कृषक हो की होइन भन्ने विषयमा जानकारी लिन कर्मचारी फिल्ड स्तरमा गएका पनि उहाँले बताउनुभयो ।

‘फिल्डको प्रतिवेदन अनुसार स्थलगत रिपोर्ट र मूल्याङ्कनपछि  मात्र स्वीकृत दिने लक्ष्य रहेको छ’, उहाँले भन्नुभयो, ‘आगामी महिनादेखि कार्यक्रम सुरु हुने छ । ५० देखि माथि  भेडा पाल्ने किसानलाई मासिक एक हजार पाँच सयका दरले वार्षिक १८ हजार भत्ता दिने व्यवस्था गरिएको छ ।’

उहाँका अनुसार जुम्लाका १ सय ५० जना भेडा किसानलाईलाई गोठालो भत्ता दिने नियम रहेको छ । रकम सम्बन्धित किसानको बैंक खातामा नै जम्मा गरिन्छ ।

कर्णाली प्रदेश सरकारले किसानलाई भेडा पालनतर्फ आकर्षित गर्न गोठालो भत्ता दिन थालेको हो । कर्णाली सरकारले गोठालो भत्ता तथा यस अन्तर्गतका अन्य कार्यक्रमका लागि साबिक कर्णालीका पाँच जिल्लामा ७२ लाख रुपैयाँ विनियोजन गरेको छ ।

जुम्लामा पछिल्लो समय भेडापालन व्यवसाय फस्टाउन थालेको छ । व्यावसायिक रुपमा सयौं किसानहरु फम तथा समूह दर्ता गरेर अगाडि बढेका छन् । पशु अस्पताल तथा पशुसेवा कार्यालयका अनुसार २ सय ८४ किसानले आफ्नो फार्म सूचीकृत गरिसकेका छन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*