एमालेले कारबाही गरेका १४ सांसदबारेको रिट न्यायाधीशद्वय कार्की र खड्काको इजलासमा

जनपत्र
२८ भाद्र २०७८, सोमबार १२:३०

काठमाण्डाै – माधवकुमार नेपालसहित १४ सांसदलाई गरेको कारबाही कार्यान्वयनको माग गर्दै नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले दायर गरेको रिटमा आज सर्वोच्च अदालतमा सुनुवाइ हुँदैछ ।

न्यायाधीशद्वय दीपककुमार कार्की र मीरा खड्काको इजलासले यो मुद्दामा अन्तरिम आदेश जारी गर्ने या नगर्नेबारे सुनुवाइ गर्नेछ ।

रिटमा निर्वाचन आयोग र सभामुखलाई विपक्षी बनाइएको छ । ओलीले एमालेबाट कारबाही गरिएका १४ सांसदलाई निर्वाचन आयोगले अलग दल दर्ताका लागि सनाखत गराएको र एमालेबाट कारबाही गरी संसद सचिवालयलाई जानकारी गराउँदासमेत सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाले सूचना टाँस नगरेको भन्दै रिट निवेदन दिनुभएको हो ।

रिट निवेदनमा ती १४ सांसदमाथि एमालेले गरेको कारबाहीअनुसार उनीहरुलाई पदमुक्त गर्न र उनीहरुको हस्ताक्षरसहित नयाँ दल दर्ता गराउने निर्वाचन आयोगको निर्णय बदर गराउन माग गरिएको छ ।

एमालेले गएको साउन २५ को केन्द्रीय कमिटीको बैठकको निर्णयअनुसार माधव नेपालसहित १४ सांसदलाई निष्कासन गरेको पत्र भदौ १ गते संसद सचिवालय र निर्वाचन आयोगमा पठाएको थियो। तर, सचिवालयले सूचना टाँस नगरेपछि माधवकुमार नेपालले एमालेबाट विभाजनका लागि निर्वाचन आयोगमा निवेदन दिनु भएको थियो ।

कानुनबमोजिम पार्टीले प्रक्रिया पूरा गरेर निष्कासन गरेका सांसदहरुलाई सभामुखले पदमुक्त गरेको सूचना टाँस्नुपर्ने भन्दै एमालेले आफ्नो पार्टीले कारबाही गरेका सांसदलाई संसद् बैठकमा सहभागी हुन दिएको भन्दै बैठक अवरोध गर्दै आएको छ ।

लगातार संसद बैठक अवरोध हुँदै आएपछि सभामुखको पहलमा आजै सर्वदलीय बैठक पनि बस्दैछ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*