लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरूद्वारा शपथ ग्रहण

जनपत्र
२८ श्रावण २०७८, बिहीबार २०:३९

काठमाण्डाै – लुम्बिनी प्रदेशको मुख्यमन्त्रीमा माओवादी संसदीय दलका नेता कुलप्रसाद केसी नियुक्त हुनुभएको छ । प्रदेश प्रमुख अमिक शेरचनले संविधानको धारा १६८ को २ अनुसार केसीलाई बहुमतको दाबीका आधारमा मुख्यमन्त्री नियुक्त गर्नुभएको हो ।

मुख्यमन्त्री केसीले आजै प्रदेश प्रमुखसँग पद तथा गोपनीयताको शपथ ग्रहण गर्नुभएको छ । मुख्यमन्त्री केसीलाई माओवादी केन्द्र, नेपाली कांग्रेस, जनता समाजवादी पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाका ४२ सांसदको समर्थन रहेको छ ।

केसी रोल्पाको निर्वाचन क्षेत्र १ क बाट प्रदेश सभा सदस्यमा निर्वाचित हुनुभएको थियो । २०४६ सालदेखि विद्यार्थी राजनीति सुरु गर्नुभएका केसीले माओवादी युद्धका क्रममा सोनामको नामबाट जनमुक्ति सेनाको कम्पनी कमिसारसम्म हुनुभएको थियो ।

मुख्यमन्त्री केसीले आजै मन्त्रिपरिषद् पनि विस्तार गर्नुभएको छ । उहाँले नेपाली कांग्रेसका डिल्ली चौधरीलाई सहरी तथा ग्रामीण विकास मन्त्रीमा र माओवादीका कृष्णध्वज खड्कालाई आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रीमा नियुक्त गर्नुभएको छ ।

यस्तै जसपाका सहसराज यादव भौतिक पूर्वाधार मन्त्रीमा तथा पुर्मती डेंगा र सुमन शर्मा रायमाझी विना विभागीय मन्त्रीमा नियुक्त हुनुभएको छ । यस्तै अजय शाही विना विभागीय मन्त्री बन्नुभएको छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*