खाना खाने खराब बानीका कारण बढ्न सक्छ क्यान्सरका खतरा, चाडै सुधार्नुस्

जनपत्र
३० बैशाख २०७८, बिहीबार ०६:४१

राती अबेर सम्म डिनर खाने बानीले ठूलो समस्यामा पार्छ। क्यान्सरको अन्तर्राष्ट्रिय जर्नलको एउटा रिपोर्ट अनुसार राति ढिलो खाने मानिसहरूको छाती र प्रोस्टेट क्यान्सर हुने खतरा बढी हुन्छ। यो अनुसन्धान खाने र पिउने बानीसँग सम्बन्धित तथ्याङ्कमा आधारित छ । जसमा मानिसहरूलाई निद्रा र खाने समयको बारेमा प्रश्नहरू सोधिएको थियो।

यस्ता मानिसहरूलाई क्यान्सरको जोखिम बढी हुने
अनुसन्धानकर्ताहरुले अध्ययनमा प्रोस्टेट क्यान्सरका ६२१ जना र ब्रेस्ट क्यान्सरका १२०५ जनामा अनुसन्धान गरिएको थियो । जसमा ८७२ जना पुरुष र १३२१जना महिलाहरू सहभागी थिए। यसपछि, यी व्यक्तिहरूको निद्रा र खाने बानीलाई सामान्य व्यक्तिको बानीसँग तुलना गरिएको थियो।

खाएपछि तुरुन्तै सुत्न सावधान हुनुहोस्
होशियार रहनुहोस् जो खाएपछि तुरुन्तै निदाउँछन् । अनुसन्धानकर्ताहरूले उक्त अध्ययनमा जो रातमा खाना खाएपछि तुरुन्तै निदाउँछन् तिनीहरूलाई क्यान्सर हुने खतरा बढी हुने उल्लेख गरेका छन् । रातमा खाना खाएपछि दुई घण्टा वा दुई घण्टाभन्दा बढी समयसम्म नसुत्ने व्यक्तिहरूमा स्तन र प्रोस्टेट क्यान्सरको जोखिम २० प्रतिशतले कम भएको पाइएको छ ।

९ बजेभन्दा अगाडि खाना खानेहरु सुरक्षित
अनुसन्धानकर्ताहरुले ९ बजे भन्दा पहिले खाना खानेहरुलाई क्यान्सरको जोखिम कम हुने बताएका छन् । अनुसन्धानकर्ताहरुका अनुसार बेलुका ९ बजे भन्दा पहिले खानेहरुको तुलनामा १० बजेपछि खाना खानेलाई क्यान्सर हुने सम्भावना बढी हुन्छ ।

तथ्याङ्कहरूले भोजन र क्यान्सरको अध्ययनमा शरीरको आन्तरिक घडी वा स्कार्डियन रिदम्सको महत्त्वलाई जोड दिन्छ। क्यान्सर रोकथामका लागि खानासँग सम्बन्धित सिफारिसहरू कार्यान्वयन गर्नु आवश्यक छ । जसमा खानाको प्रकार मात्रै नभई गुणस्तरमा पनि ध्यान दिनु आवश्यक छ ।

अध्ययनका फाइदाहरू

यस अध्ययनका प्रमुख अनुसन्धानकर्ता डा। मानोलिस कोजेभिनस भन्छन, ‘यदि यी निष्कर्षहरूको पुष्टि भयो भने यो क्यान्सर रोकथाममा धेरै फाइदाजनक हुनसक्छ। विशेष गरी ती मानिसहरूलाई जो रातमा अनुपयुक्त खाना खाने कुरामा गम्भीर हुँदैनन्। अध्ययनको प्रभाव दक्षिणी यूरोप जस्ता केही संस्कृतिहरूका लागि महत्वपूर्ण हुन सक्छ जहाँ मानिसहरुको ढिलो खाने बानी छ।

खाना र क्यान्सरको सम्बन्ध

‘मेडिकल न्यूज टुडे’को रिपोर्ट अनुसार खाने बानीका कारण क्यान्सर हुने जोखिम बढी वा कम हुन सक्छ। खाना र पेयमा समावेश चीजहरूको विभिन्न प्रकारका कारण, आखिर कस्तो किसिमको आहारले क्यान्सरको जोखिम बढाउँछ भनेर पत्ता लगाउन गाह्रो छ। यद्यपि डाक्टरहरूले केहि चीजहरूलाई यसको लागि धेरै जिम्मेवार ठान्दछन्।

यी चिजहरुसँग सावधान रहनुहोस्
विज्ञहरू विश्वास गर्छन् कि अल्ट्रा प्रोसेस्ड फूड, चिनी पेय पदार्थ, अल्ट्रा प्रोसेस्ड सूप वा मासु, मदिरा, धूम्रपान र उच्च प्रोटीन डाईटले पनि क्यान्सरको जोखिम बढाउँदछ। यसका साथै चिनी, रिफाइनरी तेल वा फ्याटको अधिक मात्रा भएको खाद्य उत्पादहरूले क्यान्सरको जोखिम बढाउँछन् । अर्थडवलीबाट

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*