उच्च शिक्षाको चुनौतीबारे अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन सुरु

जनपत्र
२१ मंसिर २०७७, आईतवार ११:५५

काठमाण्डाै – उच्च शिक्षाको चुनौतीबारे अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन सुरु भएको छ ।

कोभिड-१९ पछिको शिक्षाका चुनौती र विश्व अनुभवको आदानप्रदान गर्ने उद्देश्यले नेपाल खुला विश्वविद्यालय र संयुक्त राज्य अमेरिकाको मोर्गन स्टेट विश्वविद्यालयको आयोजनामा आजदेखि भर्चुअलरुपमा दुई दिने सम्मेलन सुरु भएको छ ।

सम्मेलनको उद्घाटन कार्यक्रममा शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले कोभिड-१९ महामारीले उत्पन्न गरेको सङ्कट विश्वका सबै धनी र गरीब देशका लागि समान भएकाले साझा चुनौतीको सामना गर्न साझा प्रयास गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

उहाँले महामारीपछि सरकारले सूचना, सञ्चार र प्रविधिमा आधारित वैकल्पिक प्रणालीको सिकाइलाई निरन्तरता दिएको र जोखिम कम भएका ठाउँमा भौतिक दूरी कायम गरी प्रत्यक्ष पढाइ सुरु भएको बताउनुभयो।

मन्त्री पोखरेलले नेपालले शैक्षिक सत्रलाई खेर जान नदिने गरी प्रबन्ध गरेको दाबी गर्दै सूचना र प्रविधिमा आएका नवीन आयाम र परिवर्तनलाई आत्मसात गरी उच्च शिक्षालाई अनुसन्धानात्मक तथा नवप्रवर्तनात्मक बनाउन आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।

खुला विश्वविद्यालयका उपकुलपति प्रा डा लेखनाथ शर्माका अनुसार सम्मेलनमा अमेरिका, न्यूजिल्याण्ड, नेपाललगायतका विज्ञहरुको सहभागिता रहेको छ । सम्मेलनमा उच्च शिक्षाको नेतृत्व, शिक्षण पद्धति, कोभिड-१९ पछिको चुनौती आदिबारे छलफल हुनेछ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*