म्याग्दीको बेनी नगरपालिकामा आइतबारदेखि विद्यालय नियमित खुल्ने

जनपत्र
१२ मंसिर २०७७, शुक्रबार १०:२९

म्याग्दी – म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाका विद्यालय आउँदो आइतबारदेखि नियमित रुपमा खुल्ने भएका छन् ।

नगरपालिकाको सर्वपक्षीय बैठकले पढाइ नियमित रुपमा सुरु गर्ने निर्णय गरेको हो । कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण जोखिम तथा लकडाउनका कारण विद्यालय बन्द गरिएको थियो । मंसिर १४ गतेदेखि नियमित रुपमा पठनपाठन सुरु गर्ने निर्णय गरिएको नगर प्रमुख हरिकुमार श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

सरकारले जारी गरेको जनस्वास्थ्यसम्बन्धी सम्पूर्ण मापदण्डको पालना गरी विद्यालय खुल्नेछन् । विद्यालय सञ्चालन गर्न व्यवस्थापन समिति, शिक्षक, कर्मचारी, विद्यार्थी र अभिभावकले अनिवार्य रुपमा माक्स लगाउने, भौतिक दूरीलाई ध्यान दिने, साबुन, पानी र स्यानिटाइजरको व्यवस्था गरी विद्यालय सञ्चालन गर्ने निर्णय गरिएको हो ।

विद्यालय सञ्चालनको क्रममा कोरोना भाइरससम्बन्धी लक्षणहरु मिल्दाजुल्दा देखिएका विद्यार्थीको स्वास्थ्य अवस्था जाँच गराउने, स्वास्थ्य कार्यालय र नगरपालिकालाई जानकारी गराउने, शिक्षक र अभिभावक सचेत रहेर पाठनपाठन नियमित गराउने निर्णय समेत भएको छ ।

बेनी नगरपालिकाभित्र ५६ वटा सामुदायिक विद्यालय, १२ वटा संस्थागत, एक/एक वटा अनौपचारिक, धार्मिक र म्याग्दी बहुमूखी क्याम्पस गरी  ७१ वटा विद्यालय सञ्चालनमा रहेका छन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*