सन् २०२० मा चीनको अर्थतन्त्र २ प्रतिशतले बढ्ने विश्व बैंकको प्रक्षेपण

जनपत्र
१३ आश्विन २०७७, मंगलवार १९:५५

काठमाण्डाै – सन् २०२० मा चीनको अर्थतन्त्र २ दशमलवले बढ्ने विश्व बैंकले प्रक्षेपण गरेकाे छ । विश्व बैंकले सरकारी खर्च, बलियो निर्यात र मार्च महिनादेखि चीनमा कोभिड–१९ सङ्क्रमण नियन्त्रणमा रहनु लगायत विषयमा आधारित रहेर यो प्रक्षेपण गरेको हो । सन् २०२१ मा चीनको आर्थिक वृद्धिदर ७ दशमलव ९ प्रतिशत रहने प्रक्षेपण गरिएको छ ।

यसमा निरन्तर सुधार र गतिविधिलाई सामान्य बनाइने धारणा मुख्य अर्थतन्त्र तथा खोपको सम्भावित आगमनसँग जोडिएको छ ।

चीनको आर्थिक वृद्धिदरमा कोरोना भाइरसको महामारीका कारण घरेलु खपतमा आएको कमी र कोरोना भाइरसको विश्वव्यापी प्रभावका कारण अघिल्लो वर्षको तुलनामा यो वर्ष अर्थतन्त्रमा अपेक्षाकृत सुधार भने हुन सकेको छैन । विश्व बैंकले पूर्वी एसिया र प्रशान्त क्षेत्रको अक्टोबर २०२० को आर्थिक अपडेटमा यो प्रक्षेपण गरेको हो ।

यस क्षेत्रका बाँकी क्षेत्रहरुमा भने वृद्धिदरमा ३ दशमलव ५ प्रतिशतले सङ्कुचन हुने अनुमान गरिएको छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*