चौथो दिनको कमाइमा ‘एनिमल’ले शाहरुखको ‘जवान’लाई उछिन्यो

जनपत्र
२० मंसिर २०८०, बुधबार ०७:२६

यस्तो लाग्छ, ‘एनिमल’ अभिनेता रणवीर कपुरको लागि चिट्ठा परेजस्तै हो । रिलिजको चौथो दिनमा यो फिल्मले विश्वभर ४२५ करोड भारु कमाएको छ ।

फिल्मले पहिलो सोमबार भारतभर ४४ करोड भारु कमायो । जसमा हिन्दीमा ४० करोड र दक्षिणमा ४ करोड भारु समावेश छ । योसँगै भारतीय बक्स अफिसमा फिल्मको कलेक्सन २४६ करोड २३ लाख भारु पुगेको छ ।

सोमबार फिल्मको हिन्दी संस्करणको समग्र अकुपेन्सी ४८.९२ प्रतिशत थियो । फिल्मको हिन्दी संस्करणले पहिलो सोमबार ४० करोड कमाएर शाहरुख खानको हिट फिल्म ‘जवान’को रेकर्ड तोडेको छ । ‘जवान’ले पहिलो सोमबार ३२ करोड भारु कमाएको थियो । ‘जवान’ यस वर्षको सबैभन्दा धेरै कमाउने फिल्म हो । यसको विश्वव्यापी कलेक्सन ११ सय करोड भारु छ ।

यसअघि आइतबार रणवीर कपुरको फिल्मले तेस्रो दिन ७५ करोड भारु कमाएर बक्स अफिसमा नयाँ रेकर्ड बनाएको थियो । पहिलो सप्ताहन्तको तीन दिनमा फिल्मले विश्वभर ३५६ करोड भारुभन्दा बढीको कमाइ गरेको छ । योसँगै फिल्मले विकेन्ड कलेक्सनका हिसाबले यो वर्षको दोस्रो ठूलो फिल्म ‘पठान’को रेकर्ड तोडेको छ ।

‘एनिमल’को कमाइबारे ट्रेड विज्ञ तथा समीक्षक रोहित जैसवालले भने, ‘सोमबार ४० करोड रुपैयाँ कमाएको छ । जवानको कीर्तिमान तोड्नु पनि ठूलो कुरा हो, किनकि जवान शाहरुखको मास फिल्म थियो र युवाले मात्र एनिमल हेर्न जानेछन् । छोराछोरी र परिवार भएका मानिस कम जान्छन् ।’

उनी भन्छन्, ‘यति हुँदाहुँदै पनि जब फिल्मले यति धेरै कमाइ गरिरहेको छ भने त्यो ठूलो कुरा हो । तर मलाई लामो समयसम्म यो फिल्मले जवानको अलटाइम रेकर्ड तोड्नेमा शंका छ ।’

‘एनिमल’को सोमबारको कलेक्सनको बारेमा कुरा गर्दै सुमित कँडेलले भने, ‘फिल्मको कलेक्सन उत्कृष्ट छ । अहिले यो फिल्मलाई युवाले रुचाएकाले यसलाई रोक्न कठिन छ । यो हप्तामा ५०० करोड र दोस्रो वीकेन्डमा १०० करोड भारु कमाउन सक्छ । यसको तेलुगू संस्करणले दक्षिणमा पनि राम्रो व्यापार गरिरहेको छ । यस्तो अवस्थामा जवानको लाइफटाइम कलेक्सन संकटमा पर्न सक्छ ।’

रणवीरको यो फिल्मले विश्वभर ४२५ करोड भारु कमाएको छ । यो कलेक्सनसँगै रणवीरले आफ्ना धेरै फिल्मको विश्वव्यापी कलेक्सन रेकर्ड तोडेका छन् । यसअघि उनको फिल्म ‘तू झुठी मैं मक्कर’ले विश्वभर २२० करोड र सञ्जुले ३५० करोड भारु कमाएका थिए । अब ‘एनिमल’ले ‘ब्रह्मास्त्र’को कुल कलेक्सन ४३१ करोड भारु पार गर्नेछ । यससँगै यो रणवीरको करिअरको हिट फिल्म बन्नेछ ।

रणवीरले १६ वर्षे करिअरमा जम्मा २० फिल्म गरेका छन्, जसमध्ये ११ फिल्म फ्लप र ९ हिट छन् । करिअरको दृष्टिकोणले रणवीरका लागि एनिमल महत्वपूर्ण छ । यस फिल्ममा रणवीर एक ‘एंग्री योङ म्यान’को भूमिकामा छन्, जुन उनको लभरब्वायको छविभन्दा फरक छ । यसमा उनको उग्र लुक देखेर फ्यान छक्क छन् ।

एनिमलका ८ रोचक तथ्य

१. एनिमलको लम्बाइ ३ घण्टा २१ मिनेट छ ।

२. यो फिल्मले एडल्ट सर्टिफिकेट प्राप्त गरेको छ । १६ भन्दा तलका दर्शकलाई हेर्न अनुमति छैन ।

३. एनिमल उत्तर अमेरिकामा सर्वाधिक कमाउने हिन्दी फिल्म बनेको छ ।

४. हिन्दी फिल्मको इतिहासमा एनिमललाई सबैभन्दा हिंस्रक फिल्म भनिएको छ ।

५. यो फिल्मको प्रतिघण्टा १० हजार एड्भान्स टिकट बिक्री भएको थियो ।

६. फिल्ममा एक लडाइँको दृश्यमा ४००-५०० अक्षर र ८०० मास्कको प्रयोग गरिएको छ, जुन सेटमा सिर्जना गरिएको थियो ।

७. सय जना कामदारले बनाएको फिल्ममा ५०० केजीको मेसिन गन प्रयोग गरिएको छ । यसलाई बनाउन करिब १ करोड भारु खर्च भएको छ ।

८. फिल्ममा पोस्ट–क्रेडिट दृश्यपछि पर्दामा ‘एनिमल पार्क… भिजिट सुन’ लेखिएको छ, जसले फिल्मको सिक्वेलको संकेत दिन्छ । दोस्रो भागमा विजय र अजिजबीचको फेस–अफ देखाइएको छ र यी दुवै पात्र रणवीर कपुरले खेल्नेछन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*