गुगल ड्राइभमा समस्या, एकाएक हराए प्रयोगकर्ताका डेटा

जनपत्र
१३ मंसिर २०८०, बुधबार ११:०९

यदि तपाईंको पनि गुगल अकाउन्ट छ र आफ्ना फोटो तथा भिडियोलगायतका सामग्रीहरुको ब्याकअप गुगल ड्राइभमा गर्नुभएको छ भने सतर्क हुनुहोस् । किनकि पछिल्लो पटक गुगल ड्राइभमा गम्भीर समस्या देखिएको छ । जसका कारण गुगल ड्राइभबाट प्रयोगकर्ताका डेटाहरु आफैं डिलिट भैरहेका छन् ।

विश्वभरका कैयन् प्रयोगकर्ताहरुले सोसल मिडियामा यसबारेमा गुनासो गरिरहेका छन् । गुगलले पनि कुनै बगका कारण यस्तो समस्या देखा परेको स्वीकार गरेको छ । साथै यस बारेमा अनुुसन्धान चलिरहेको पनि गुगलको भनाई छ । साथै यो समस्या समाधानका लागि छिटै नै एक नयाँ अपडेट जारी गर्ने पनि गुगलले जनाएको छ ।

गुगलले आफ्नो एक विज्ञप्तिमार्फत् केही प्रयोगकर्ताहरुका गुगल ड्राइभका डेटा डिलिट भएको जानकारी प्राप्त भएको जनाएको छ । यो समस्या अधिकतर गुगल ड्राइभका डेस्कटप प्रयोगकर्ताले भोगेका छन् ।

अब के गर्ने ?

गुगल ड्राइभमा आफूले संग्रहित गरेका सामाग्रीहरु डिलिट नहोउन् भन्नका लागि तपाईंले तत्कालै त्यहाँ रहेका डेटालाई डाउनलोड गरेर अन्यत्र राख्नुहोस् । यसो गर्नुभयो भने गुगल ड्राइभबाट ती डेटा डिलिट भएपनि तपाईंको कम्प्युटरमा सुरक्षित रहनेछन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*